Zasoby leśne

Na terenie naszego nadleśnictwa przeważają siedliska borowe z dominacją sosny. Średni wiek lasów na naszym terenie to 68 lata, a przeciętna zasobność przekracza 301 m sześc./ha.

Hodowla lasu

Celem hodowli lasu jest zachowanie i wzbogacanie lasów istniejących oraz kształtowanie nowych z respektowaniem warunków i procesów naturalnych poprzez stopniowe osiąganie stanów równowagi dynamicznej w ekosystemach leśnych, a w szczególności zgodności biocenozy leśnej w warunkami biotopów; zapewnienie produkcji drewna i innych użytków na zasadach reprodukcji rozszerzonej, kształtowanie pozaprodukcyjnych funkcji lasu oraz przyjaznych powiązań gospodarki leśnej z otoczeniem społeczno-gospodarczym na zasadzie sprężeń zwrotnych.

Ochrona lasu

Wiedza o procesach zachodzących w przyrodzie i kontrola stanu środowiska leśnego pozwalają leśnikom na wczesną diagnozę zagrożeń, mogących wpłynąć negatywnie na stan lasu.

Użytkowanie lasu

Użytkowanie lasu to korzystanie z jego zasobów – pozyskanie drewna, zbiór płodów runa leśnego, zbiór roślin lub ich części na potrzeby przemysłu farmaceutycznego, pozyskanie choinek, eksploatacja kopalin i wiele innych. Leśnicy umożliwiają społeczeństwu korzystanie z darów lasu, ale w sposób zapewniający mu trwałość.

Urządzanie lasu

Gospodarka leśna w Lasach Państwowych prowadzona jest na podstawie planów urządzenia lasu, sporządzanych dla nadleśnictw na 10 lat. Wykonują je dla Lasów Państwowych specjalistyczne jednostki, m.in. Biuro Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej (BULiGL). Plany urządzenia lasu, po konsultacjach z udziałem społeczeństwa, są zatwierdzane decyzją Ministra Środowiska.

Łowiectwo

W lasach żyje ok. 60 proc. z 618 gatunków kręgowców występujących w Polsce. Rozwój cywilizacji zachwiał odwieczną równowagą i regułami obowiązującymi w ekosystemach leśnych, co wpływa także na bytujące tam zwierzęta. Dlatego obecnie ich liczebność, sposoby opieki nad nimi, a także możliwości zapobiegania szkodom od zwierzyny – reguluje prawo: polskie i unijne.

Nadzór nad lasami niepaństwowymi

Nadzór na lasami niepaństwowymi w Nadleśnictwie Gryfice jest prowadzony na terenie Powiatu Gryfickiego zgodnie z zawartym porozumieniem pomiędzy Starostą Powiatu Gryfickiego a Nadleśniczym Nadleśnictwa Gryfice. Powierzchnia nadzorowanych lasów wynosi ponad 600 ha. Na terenie Powiatu Kamieńskiego i Kołobrzeskiego Nadleśnictwo Gryfice nie prowadzi nadzoru.

Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

SPRZEDAŻ DREWNA I CHOINEK

SPRZEDAŻ DREWNA I CHOINEK

Nadleśnictwo Gryfice prowadzi sprzedaż detaliczną drewna wielowymiarowego, średniowymiarowego i małowymiarowego gatunków iglastych i liściastych.

 

Sprzedaż drewna

 Obowiązujący cennik detaliczny sprzedaży drewna  znajdą Państwo poniżej. Prosimy o kontakt telefoniczny, jeśli interesuje Państwa zakup drewna.

Sprzedaż choinek

Sprzedaż choinek odbywa się w okresie przedświątecznym w leśniczówkach od 16 grudnia. Mapy i adresy znajdą Państwo w zakładce kontakt.

 

Poniżej przedstawiamy numery kont bankowych do przedpłat oraz zaliczek na sprzedaż detaliczną drewna:

Bank Spółdzielczy w Gryficach: 83 9376 0001 2001 0017 1540 0001

BNP PARIBAS w Gryficach: 80 2030 0045 1110 0000 0054 4290