Lista aktualności Lista aktualności

Święto plonów w Trzebiatowie

Święto Plonów to radość i odpoczynek po ciężkiej pracy oraz najważniejsza w roku uroczystość rolników, będąca uwieńczeniem ich wielomiesięcznego trudu. Tak samo było w minioną sobotę w Trzebiatowie.

Celebracje rozpoczęła uroczysta msza święta sprawowana w trzebiatowskim Sanktuarium Maryjnym, podczas której miało miejsce poświęcenie plonów i dożynkowych wieńców.

Następnie korowód dożynkowy przeszedł ulicami miasta do Pałacu nad Młynówką, gdzie miała miejsce druga część uroczystości, połączona z licznymi atrakcjami.

Na zaproszenie gminy Trzebiatów pracownicy nadleśnictwa wraz z naszym namiotem promocyjnym uczestniczyli w święcie plonów zwanych dożynkami.

Dożynki to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud. Są również okazją do zaprezentowania dorobku rolniczego społeczeństwa z naszego regionu, jego różnorodności i bogactwa.

Nasz namiot promocyjno-edukacyjny cieszył się dużym zainteresowaniem uczestników uroczystości. Pracownicy Nadleśnictwa Gryfice opowiadali, jak wygląda praca leśnika. Dzieci mogły uczestniczyć w konkursach i quizach.

Każdy bez względu na wiek mógł znaleźć coś dla siebie: porozmawiać o turystyce i walorach przyrodniczych regionu, zaplanować wycieczkę do lasu za pomocą programów „Zanocuj w lesie" i „Czas w las" oraz skorzystać ze słodkiej niespodzianki.