Lista aktualności Lista aktualności

Dołącz do nas !

Las zapewnia nam tlen, oczyszcza powietrze i wpływa korzystnie na  klimat. Śmieci zupełnie do lasu nie pasują.Śmieci nie tylko szpecą naturalny krajobraz i zniechęcają do odwiedzania lasu. Są śmiertelnym zagrożeniem dla wielu zwierząt. Rozkładając się często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę.Lasy Państwowe przeznaczają na to blisko 20 mln zł rocznie.

Nie oglądajmy się na innych, zawstydźmy śmiecących i posprzątajmy wspólnie polskie lasy. Razem możemy przywrócić piękno w naszym otoczeniu ! W piątek 20 września, kiedy na całym globie będzie rozpoczynało się „Sprzątanie Świata”,w ramach zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę akcji #sprzątaMY w każdym z 430 nadleśnictw w kraju na chętnych do pomocy będą czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie.

Nadleśnictwo Gryfice zaprasza do przyłączenie się do akcji społecznej zainicjonowanej przez  Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudę.  #sprzątaMY, organizowanej 20 września br., kiedy na całym globie będzie rozpoczynało się „ Sprzątanie Świata”.

Zapraszamy do udziału w akcji  dzieci i młodzieży w wieku od 12 lat, jak również każdego mieszkańca Powiatu Gryfickiego. Akcja odbędzie się w Prusinowie w godz. 11:30 – 13:30.

Miejsce zbiórki plac przy Szkole Podstawowej w Prusinowie .Teren wyznaczony do sprzątania : od szkoły w kierunku siedziby Leśniczówki w Mierzynie(miejsce składowania zebranych śmieci).

Koordynatorzy akcji:

Leśniczy Leśnictwa Prusinowo – Michał Derek tel. (91) 38 41 892, tel. kom 697 520 005

Starszy Specjalista Służby Leśnej ds. hodowli lasu – Renata Szymczak-Pietrzak tel. (91) 384 33 21 wew. 613

Specjalista Służby Leśnej – Anna Grabarczyk – tel. (91) 384 33 21 wew. 613 tel. kom. 693 386 267

Pamiętajmy, że również na co dzień możemy dawać dobry przykład i inspirować innych do pozytywnego działania, choćby biorąc udział w zapoczątkowanej przez Lasy Państwowe wiralowej akcji #Zabierz5zLasu: podczas wizyty w lesie zbierz i wynieś z niego przynajmniej pięć śmieci, pochwal się tym w mediach społecznościowych
i zachęć znajomych do podjęcia wyzwania.