Lista aktualności Lista aktualności

Po 46 latach służby w Lasach Państwowych na emeryturę przeszedł wieloletni Leśniczy Leśnictwa Świerzno Władysław Augustyniak

W miniony piątek Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice Wojciech Pietrzak wraz z pracownikami pożegnał przechodzącego na emeryturę Leśniczego Leśnictwa Świerzno Władysława Augustyniaka. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Pan Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie Andrzej Szelążek. W czasie uroczystości Pan Dyrektor przypiął do munduru ustanowioną miniaturkę Kordelasa Leśnika Polskiego dla pracowników ,którzy otrzymali kordelas w ubiegłym roku. Wśród wyróżnionych byli: emerytowany leśniczy Antoni Poluszyński, emerytowany gajowy Henryk Pawełczyk oraz od niedawna emeryt leśniczy Władysław Augustyniak.

Pan Władysław Augustniak od skończenia Technikum Leśnego w Rzepinie cały czas pracy zawodowej nierozłącznie związany z lasem i Nadleśnictwem Gryfice. Przepracował w Nadleśnictwie Gryfice 46 lat. Zawsze wyróżniał się dużym zaangażowaniem i zdyscyplinowaniem. Jako ceniony leśniczy poświęcał się przy wykonywaniu powierzonych zadań:  pielęgnacji i utrzymania zdrowych drzewostanów dla przyszłych pokoleń. W swojej pracy wychował wielu fachowców, którzy pracowali u niego jako podleśniczowie, a niektórzy piastują z doskonałym skutkiem stanowiska leśniczych. Nasz Kolega Władek kończy swoją pracę zawodową, będzie mógł wreszcie poświęcić czas dla swojej rodzin. Będzie mógł w pełni cieszyć się z żony, dzieci i wnuków a oni będą mieli w końcu męża, ojca i dziadka wyłącznie dla siebie.