Lista aktualności Lista aktualności

Nadleśnictwo Gryfice inicjatorem odbudowy kładki na rzece Redze.

Z inicjatywy Nadleśniczego Nadleśnictwa Gryfice w dniu 4.11.2022 r. na ścieżce rekreacyjnej nadleśnictwa, odbyło się spotkanie w sprawie odbudowy kładki na rzece Redze. W spotkaniu uczestniczyli: samorządowcy, urzędnicy, społecznicy oraz przedstawiciele firm. Koordynatorem projektu został Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, Prezes PKS Gryfice. Inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców Gryfic, którzy chcieliby dostać się rowerem, w sposób bezpieczny do Gryfic. Skróciliby tym samym drogę ze Smolęcina poza drogami asfaltowymi. Nowa trasa rowerowa mogłaby też przyciągnąć turystów, tak licznie odwiedzających powiat gryficki w okresie wakacji.

Kładka powstała w latach 60-tych i służyła do początku lat 90-tych, niestety uległa całkowitemu zniszczeniu.

Bardzo dużo osób, które korzysta z naszej ścieżki rekreacyjnej, wskazywało potrzebę połączenia dwóch brzegów rzeki. Odtworzenie kładki uatrakcyjniłoby też naszą ścieżkę rekreacyjną.

Pomysłodawcy tego przedsięwzięcia podpisali list intencyjny i chcieliby, aby odbudowa kładki została zakończona do 2024 roku. Środki na przeprowadzenia inwestycji mają pochodzić z funduszy Powiatu Gryfickiego oraz zakładany jest wkład finansowy Województwa Zachodniopomorskiego.