Lista aktualności Lista aktualności

Komunikat

Rusza budowa Baltic Pipe.

GAZ-SYSTEM zaprasza do korzystania z alternatywnej ścieżki rowerowej .

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM, w ramach projektu Baltic Pipe, rozpoczął prace związane z organizacją terenu budowy w gminie Rewal. Lokalizacja inwestycji znajduje się na terenie Nadleśnictwa Gryfice oraz na obszarze administrowanym przez Urząd Morski w Szczecinie.

 

W związku z tym GAZ-SYSTEM zwraca się z prośbą do rowerzystów, mieszkańców i turystów o zachowanie szczególnej ostrożności przy poruszaniu się po szlakach rowerowych „Pogorzelica - Mrzeżyno” oraz „Velo Baltica”, których odcinki tras znajdują się na terenie gminy Rewal, w szczególności na terenie Nadleśnictwa Gryfice.

 

Trasy te będą częściowo służyć jako droga dojazdowa dla sprzętu budowlanego na teren budowy. Znacznemu zwiększeniu ulegnie więc natężenie ruchu na tym odcinku w obu kierunkach!

 

Zachęcamy do skorzystania z przygotowanej alternatywnej ścieżki rowerowej oraz prosimy o stosowanie się do zaleceń i informacji umieszczonych na tablicach informacyjnych zlokalizowanych na terenie gminy Rewal oraz Nadleśnictwa Gryfice.

 

Alternatywna ścieżka rowerowa oraz teren budowy zostały przedstawione na poniższej grafice [grafika w załączeniu]

 

Projekt Baltic Pipe zakłada stworzenie nowej drogi dostaw gazu z Norwegii do Polski. Prace realizowane przez GAZ-SYSTEM po stronie polskiej obejmują m.in. budowę gazociągu podmorskiego na dnie Morza Bałtyckiego, połączenie gazociągu podmorskiego z istniejącym systemem przesyłowym oraz rozbudowę i modernizację polskiego systemu przesyłowego gazu ziemnego poprzez budowę gazociągów relacji Niechorze-Płoty i Goleniów-Lwówek, a także budowę nowej tłoczni gazu Gustorzyn oraz rozbudowę dwóch istniejących tłoczni (Goleniów i Odolanów).

 

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z przedstawicielami spółki GAZ-SYSTEM:

Marta Leszczyńska tel. 22 220 13 72 (gazociąg podmorski Baltic Pipe)

Magdalena Mechlin. tel. 61 854 45 03 (gazociąg lądowy Baltic Pipe)

 

Więcej informacji o projekcie Baltic Pipe można znaleźć na stronie: www.baltic-pipe.pl