Lista aktualności Lista aktualności

Harcerze zapobiegli rozprzestrzenianiu się pożaru w lesie.

Przy utrzymujących się warunkach pogodowych zagrożenie pożarowe w lasach nadmorskich Nadleśnictwa Gryfice jest bardzo duże. W dniu 29.06.2021 około godz.14 leśniczy Leśnictwa Mrzeżyno został poinformowany telefonicznie przez kwatermistrza obozu harcerskiego Hufca Węgierska Górka o zauważonym pożarze ściółki w okolicy obozu w miejscowości Pogorzelica.

Harcerze przystąpili do gaszenia ognia gaśnicami. Niezwłocznie została powiadomiona Straż Pożarna i Punkt Alarmowo Dyspozycyjny Nadleśnictwa Gryfice. Strażacy z OSP w Niechorzu i Pobierowie, którzy dojechali w niedługim czasie, dogasili pożar, obficie zlewając teren ponad 30 m3 wody.

Na szczęście pożar udało się ugasić bardzo szybko, dzięki czemu straty nie są duże. W wyniku pożaru spaleniu uległa ścioła na powierzchni ok. 3 arów. Pożar lasu nie rozprzestrzenił się, dzięki szybkiej i ofiarnej interwencji harcerzy z Hufca Węgierska Górka.

W trakcie akcji gaśniczej harcerze zużyli do gaszenia 4 gaśnice służące do zabezpieczenia ich obozu. Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice i pracownicy nadleśnictwa bardzo dziękują harcerzom i strażakom za pomoc w ugaszeniu pożaru lasu.