Lista aktualności Lista aktualności

Cykliczny bieg przełajowy Gryficka Dziesiątka

W minioną niedzielę na terenie Nadleśnictwa Gryfice odbył się cykliczny bieg przełajowy Gryficka Dziesiątka. To jedno z największych wydarzeń biegowych w regionie. Co roku biorą udział biegacze z całej Polski. W bieżącym roku odbyła się już ósma edycja.

Zamierzeniem zawodów jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej jako jednego z elementów zdrowego trybu życia; a także promowanie aktywności fizycznej w okolicznościach przyrody.

W ramach festiwalu Biegowego Gryficka Dziesiątka organizatorzy przygotowali cztery oddzielne wydarzenia: bieg główny na 10 kilometrów, bieg na 5 kilometrów, wyścig Nordic Walking na dystansie 5 km oraz III Bieg Gryfusia dla najmłodszych.

Zawodnicy i publiczność dopisali bardzo licznie. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców.

Nasze stoisko promocyjno-edukacyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem. Podczas spotkania z leśnikiem, można było dowiedzieć się o: pozytywnym wpływie ekosystemu leśnego na nasze zdrowie, możliwości spędzenia czasu w lesie i podejmowanych zadaniach Lasów Państwowych celem udostępniania kompleksów leśnych społeczeństwu.