Asset Publisher Asset Publisher

Rusza ogólnopolska kampania "Łączą nas drzewa"

Pierwszego dnia wiosny wystartuje ogólnopolska kampania „Łączą nas drzewa”. Akcja ma skoncentrować uwagę Polaków na roli drzew w przyrodzie.

Podczas wydarzeń, które zaplanowano do końca kwietnia (rozpoczną się po zniesieniu obostrzeń), zostaną posadzone drzewa i odbędzie się również szereg leśnych imprez. Zorganizują je Lasy Państwowe wspólnie z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Po złagodzeniu obecnych obostrzeń wynikających z sytuacji epidemiologicznej w kraju sadzenia pamiątkowych drzew z udziałem znanych osobistości, odbędą się w każdej regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych.

"Chcemy zaakcentować, że wspólnotę narodową budujemy także w relacjach z ojczystą przyrodą. Przyroda to spuścizna, którą odziedziczyliśmy po przodkach i którą przekażemy następcom. Wyrazem naszej dbałości o przyrodę jest sadzenie drzew i dbałość o nie. Pokażemy, że łączą nas drzewa" – zapowiada Edward Siarka, pełnomocnik rządu do spraw leśnictwa i łowiectwa.

Jednostki Lasów Państwowych zaplanowały kilkadziesiąt wydarzeń, które będą odbywały się po zniesieniu aktualnych ograniczeń. By dowiedzieć się o leśnych spacerach, imprezach sportowych, akcjach sprzątania i warsztatach, warto śledzić strony nadleśnictw.

Aktualnie leśnicy zachęcają do wzięcia udziału w wydarzeniach online - licznych wirtualnych spacerach, webinariach i lekcjach o przyrodzie, oraz leśnych spacerów w gronie najbliższych.

Szereg propozycji została przygotowana w taki sposób, by można było z nich skorzystać samodzielnie i w gronie najbliższych członków rodziny.

"Przeszło rok przeżyliśmy w cieniu pandemii. Zamknięci w domach, pozbawieni światła słonecznego, ślęcząc przed ekranami. Brak nam kontaktu ze światem. Dlatego proponujemy Polakom, by ruszyli do lasu i na nowo poczuli łączność z przyrodą" – mówi Andrzej Konieczny, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

W ramach przedsięwzięcia Regionalna Dyrekcja LP w Szczecinie zaprasza na webinarium "Puszcza Notecka - miejsce dobrego samopoczucia", które odbędzie się 21 marca br. w godz. 16:00 - 20:00. W trakcie webinarium porozmawiamy o miejscach w Puszczy Noteckiej, które wpływają na dobre ludzkie samopoczucie. Seminarium to także okazja, aby zapytać prelegentów o interesujące was tematy.

Szczegóły wydarzenia wraz ze ścieżką dostępu znajdują się na stronie Nadleśnictwa Karwin. Link wydarzenia.