Asset Publisher Asset Publisher

Sprzątanie Świata – wspólna akcja leśników, kolejarzy i uczniów z Gryfic

W ubiegłym tygodniu odbyła się wspólna, zorganizowana przez Nadleśnictwo Gryfice, Nadmorską Kolej Wąskotorową z udziałem młodzieży z Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach akcja w ramach „Sprzątania Świata”.

Uczestnicy do miejsca akcji dojechali specjalnym pociągiem Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. W akcji wzięła udział młodzież z trzech klas o kierunku Ochrona Zdrowia i Dietetyka.

Na kolejnych stacjach, Popiele, Rybokarty i Niedźwiedziska wysiadali uczniowie z jednej klasy – oczywiście pod opieką swoich nauczycieli i wyposażeni w worki na śmieci wyruszali na sprzątanie leśnych szlaków oraz terenów, przylegających do torowisk Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej.

Na koniec wszyscy spotkali się przy stacji Popiele gdzie współorganizator wydarzenia- Nadleśnictwo Gryfice zaprosiło wszystkich uczestników Sprzątania Świata na pieczenie kiełbasek w ognisku. Dla wszystkich leśnicy przygotowali też drobne gadżety reklamowe. Po pikniku uczestnicy powrócili do Gryfic – oczywiście kolejką wąskotorową.

Na zamieszczonych zdjęciach widać tylko „plon” zbiórki tylko grupy działającej w okolicy stacji Popiele. Największą korzyścią tej akcji pozostanie fakt, że uczestnicy akcji w przyszłości zadbają, aby nie uczestniczyć w zaśmiecaniu świata.

żródło Echomedia