Asset Publisher Asset Publisher

Las upamiętniający Jana Pawła II został posadzony na ternie Leśnictwa Rybokarty.

W miniony czwartek uczniowie Zespołu Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach wraz z nauczycielami, pracownikami zakładów oraz pracownikami nadleśnictwa uczestniczyli w ogólnopolskim przedsięwzięciu pod hasłem „Łączą nas drzewa”. W tym roku działanie ma wymiar szczególny, zostały posadzone drzewka dla upamiętnienia zasług Jana Pawła II. Papież Jan Paweł II był wielkim Polakiem, patriotą, człowiekiem mającym wpływ na historię naszego kraju, Europy i całego świata. Pokazywał wszystkim, jak mamy żyć i czym się kierować w dążeniu do doskonałości.

Sadzenie drzew to niewątpliwie umiejętność, dlatego przed sadzeniem trzeba zdobyć wiedzę teoretyczny. Zasady przekazał uczniom i zaproszonym gościom leśniczy Leśnictwa Rybokarty. Wytłumaczył też, skąd biorą się sadzonki, jak są przechowywane oraz jak należy się z nimi obchodzić.

Leśniczy zademonstrował technikę sadzenia oraz jak odmierzyć odległość między poszczególnymi drzewkami. Uczniowie ochoczo zabrali się do sadzenia papieskiego lasu. Zgodnie z instrukcją posadzili lipę drobnolistą w równym rządku.

Po ciężkiej pracy w lesie wszyscy zasłużyli na odpoczynek i regenerację. Na przygotowanym nieopodal stanowisku czekał ciepły poczęstunek.

Drzewa posadzone dla Jana Pawła II nie odróżnią się wizualnie od innych świeżo zasadzonych lasów. Jednak dla nas i wszystkich uczestników akcji jest to żywy pomnik, który będzie rósł na cześć jednego z największych Polaków. W miejscu sadzenia została posadowiona okazjonalna tablica, na której widnieje napis: „Las pamięci Jana Pawła II” oraz cytat „Naród i Ojczyzna pozostają rzeczywistościami nie do zastąpienia ” z książki Jana Pawła II Pamięć i tożsamość.