Lista aktualności Lista aktualności

UWAGA NA SKUTKI NAWAŁNICY

W ostatnich dniach przez teren Nadleśnictwa Gryfice przeszedł huragan.W związku z trwającymi pracami polegającymi na usuwaniu skutków huraganu Nadleśnictwo Gryfice apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wizyt w lesie, czy też w jego najbliższym sąsiedztwie. Jeśli jest to możliwe namawiamy do odłożenia wizyt w lesie do czasu uporania się z usuwaniem złomów, wywrotów i udrożnianiem dróg leśnych. przeszedł huragan.

Z uwagi na ogrom zniszczeń Nadleśnictwo Gryfice apeluje do kierowców o zachowanie rozwagi i większej ostrożności podczas przejazdu przez tereny leśne. Niebezpieczeństwo może wiązać się nie tylko z wywróceniem kolejnych drzew, lecz również ze zmianą aktywnością zwierzyny leśnej i zaburzeniem szlaków migracyjnych.

W najbliższych dniach wzdłuż dróg mogą być prowadzone prace polegające na wciągnięciu drzew zalegających przy drogach w głąb lasu – prosimy kierowców o cierpliwość, zmniejszenie prędkości jazdy i zachowanie bezpiecznych odległości od pracujących osób i maszyn.

W następnej kolejności  prace będą zmierzać do usunięcia zagrożeń wewnątrz drzewostanów i uprzątnięcia występujących w lasach wiatrołomów i wiatrowałów. Rozmiar uszkodzeń w obecnej chwili jeszcze podlega szacowaniu. Prosimy mieszkańców do odłożenia w czasie wszelkich wypraw do lasu, w szczególności w celu poszukiwania zrzutów.